Pytanie

Czy można być uczulonym na implanty?


Implanty zębowe są dostępne na rynku od ponad 40 lat. Od tego momentu nie zarejestrowano żadnego przypadku uczulenia na tytanowe implanty. Tytan nie posiada żadnych składników mogących wywołać alergię i jest całkowicie neutralny w organizmie. Z materiałów używanych na korony i mosty największą zgodność z organizmem wykazują materiały ceramiczne, głównie ceramika "bez metalu" - cyrkon, lava. Pozwól swojemu lekarzowi doradzić Ci jaki materiał jest dla Ciebie najlepszy.
 

Pytanie

Czy po zabiegu będę odczuwał ból?


W pierwszych kilku dniach po zabiegu dziąsła będą prawdopodobnie bardziej wrażliwe przez krótki czas, może towarzyszyć temu lekka opuchlizna policzka. Jednak większość pacjentów nie potrzebuje następnego dnia nawet środka przeciwbólowego i może wrócić do normalnego życia.
 

Pytanie

Jaki materiał jest używany do robienia koron


Większość koron i mostów jest zrobionych z metalu lub stopów metalu i licowanych ceramiką dopasowaną do koloru naturalnych zębów. Alternatywnym rozwiązaniem wysokiej jakości. Ze wzgledu na swoją wytrzymałość i biozgodność jest ceramika "bez metalu" - CYRKON i LAVA. Materiały te można zastosować dla pojedyńczych koron zębowych, jak również dla większych mostów. Jego zaletą jest to, iż odbija on światło podobnie jak naturalne szkliwo, a zatem uzupełnienie jest praktycznie identyczne jak naturalne zęby.
FAQ